ورود  |  عضویت  |  خانه  |

مدل چینی ون تویوتا معرفی شد

خودروهای برقی کوچک در چین با استقبال بسیار خوبی روبه‌رو شده‌اند و به همین خاطر بسیاری از شرکت‌های بزرگ و کوچک به‌دنبال تولید چنین مدل‌هایی هستند. ویائو بوما یکی از تازه‌ترین مدل‌های این چنینی است که با قیمتی بین ۳۹,۹۰۰ تا ۵۱,۹۰۰ یوان به فروش می‌رسد. این ارقام معادل ۵,۷۰۰ تا ۷,۴۶۰ دلار یا ۳۰۰ الی ۳۹۰ میلیون تومان می‌شود. هرچند این خودرو مشخصات و قیمت مناسبی دارد، اما آنچه که باعث شهرت آن شده، کپی‌کاری آشکار شرکت چینی از روی ون تویوتا آلفارد است!

ویائو برند جدید شرکت Hongri Electric Vehicle برای خودروهای سبز است. این شرکت در سال ۲۰۱۴ با هدف تمرکز بر تولید خودروهای الکتریکی تأسیس شد و سبد محصولات آن شامل انواع دوچرخه‌‎های برقی و خودروها و شاسی‌بلندهای برقی می‌شود. مدل جدید بوما ابعاد کوچکی دارد، به‌طوری که طول بدنه تنها ۳۵۱۷ میلی‌متر و عرض آن ۱۴۹۵ میلی‌متر است. ارتفاع و فاصله محوری این خودرو هم به‌ترتیب برابر با ۱۶۶۰ و ۲۴۹۵ میلی‌متر هستند. با چنین مشخصاتی باید گفت بوما رقابتی مستقیم با وولینگ هونگ‌گوانگ مینی EV خواهد داشت.

رینگ‌های ویائو بوما قطری برابر با ۱۵ اینچ دارند و با تایرهای ۱۶۵/۵۵ R۱۵ احاطه شده‌اند.
مشخصات فنی کپی چینی تویوتا آلفارد

نیروبخش ویائو بوما یک موتور سنکرون دائم است که توانایی تولید ۴۲ اسب بخار قدرت و ۸۴ نیوتن‌متر گشتاور را دارد. این خودرو با دو باتری قابل انتخاب است؛ گزینه اول ظرفیتی برابر با ۱۱.۹ کیلووات-ساعت دارد و با اتکا به آن می‌توان تا ۱۳۰ کیلومتر مسافت را پشت سر گذاشت. این باتری با برق خانگی درعرض ۷ ساعت به‌طور کامل شارژ می‌شود. ظرفیت گزینه دوم ۱۸.۵ کیلووات-ساعت است و تا ۲۰۰ کیلومتر مسافت دوام می‌آورد. این باتری هم درعرض ۱۰ ساعت کامل شارژ می‌شود. فارغ از نوع باتری، حداکثر سرعت بوما به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

دقت بالای طراحان در کپی‌کاری!

همان‌طور که در ابتدا نیز اشاره کردیم، در نمای ظاهری ویائو بوما شباهت زیادی به تویوتا آلفارد دارد. این شباهت در بخش‌هایی مثل فرم چراغ‌های اصلی و جلوپنجره به‌حدی است که نمی‌توان آن را اتفاقی دانست! اما در نمای عقب طراحان چینی مسیر متفاوتی را در پیش گرفته‌اند که البته حاصل کار اصلأ چنگی به دل نمی‌زند!

حتی ورودی هوای حاضر در دو طرف سپر نیز یکسان هستند!

در داخل کابین با طراحی به‌مراتب بهتری روبه‌رو هستیم. در مدل پایه، راننده تنها یک نمایشگر LCD را پیش روی خود دارد، اما مدل‌های فول از دو نمایشگر دوقلو در پشت فرمان بهره می‌برند. نمایشگر حاضر در پشت فرمان ۷ اینچی و نمایشگر مخصوص سیستم اینفوتینمنت ۹ اینچی است. روی داشبورد و در حد فاصله دریچه‌های سیستم تهویه و نمایشگر سیستم اینفوتینمنت چند دکمه فیزیکی برای کنترل امکانات مختلف به‌چشم می‌خورد.

مدل‌های فول به سیستم صوتی با ۶ اسپیکر مجهز هستند

چینی‌ها در خودروی برقی ویائو بوما توجه ویژه‌ای به فضاسازی‌های متعدد در داخل کابین داشته‌اند. به همین خاطر کابین این خودرو ۱۶ محفظه برای گذاشتن وسایل مختلف دارد.

نکته‌ تأمل‌برانگیز اینکه کپی چینی تویوتا آلفارد در سال ۲۰۲۳ بدون ایربگ و سیستم کنترل پایداری تولید می‌شود! این هاچ‌بک ریزجثه در حالت استاندارد به ترمز ضدقفل، سامانه توزیع الکترونیکی نیروی ترمز، قفل‌گشایی خودکار درها پس از تصادف و سیستم پایش باد تایرها مجهز است.

 

images: 

آدرس :     تهران ، خیابان امیرکبیر ، پاساژ کاشانی، طبقه همکف، پلاک 63.
تلفن :     02133958181 - 02133958182
تلفن :  09123089885 -09123089175 -02133952940 - 02133945373 - 02133919845

جیمیل :     toyotayadak@gmail.com
ایمیل :     info@toyotayadak.com - toyota_yadak@yahoo.com

به منظور خدمات رسانی و سرعت عمل در ارسال بسته های مشتریان شهرستان همکاران شهرستان محبت کنند فقط با شماره های ذیل تماس بگیرند

02133930649

02136614139

02136614155

تلفن همراه پاسخگویی شهرستان  09123089504 - 09393089885